Трагедија звана 27. март
27. марта 2013. / Активности
У овим тешким и смутним временима, када нам се намеће борба за голи живот, за хлеб и слободу, посебно бреме одговорности лежи на нама, србским национал-револуционарима. Наш народ се налази на судбинском раскршћу, јер може да изабере Пут који води у препород и слободу или да настави неком од многих странпутица које воде у пропаст и нестанак. Србски народ, нажалост, лако заборавља догађаје из не тако давне прошлости, не извлачи поуке из несрећа које је преживео, па му се зато несреће и страдања често понављају. Несавладана лекција 27. марта 1941. представља типичан пример.
Овај датум један је од најмрачнијих у новијој србској историји. Тога дана, војним пучем шачице марионета и плаћеника, србски народ је гурнут у понор из кога се до дан-данас није извукао. Двадесетседмомартовски преврат 1941. одредио је ток србских страдања све до наших дана. Искрени патриотски осећај србског човека, његова част и оданост отаџбини били су злоупотребљени од стране британских обавештајних служби и совјетских агената. Тога дана у салонима Лондона је потекао шампањац, да би недуго затим улицама Београда потекла србска крв. А партијским кабинетима црвене Москве одјекивали су весели узвици, да би се широм србских земаља ускоро зачули плач и јауци. На лукав и подмукао начин србски народ је био увучен у рат који није био његов и који му је донео само незапамћено страдање и најгора понижења. Скупо је плаћено поверење у наше највеће душмане – западне „савезнике“.
Но, још увек се, нажалост, могу чути гласови идеолошких наследника и настављача такозваних антифашиста и црвених „ослободилаца“, који безумни двадесетседмомартовски чин пореде се најславнијим догађајима србске историје. За многе заблуделе Србе, 27. март 1941. и даље представља симбол србског бунта и народног отпора, што је свакако резултат вишедеценијског комунистичког испирања мозга. Стога су београдски активисти Србске Акције, поводом годишњице несрећног пуча, налепницама са одговарајућом поруком симболично облепили улицу која у свом називу носи овај датум.
Надамо се да ће ова порука многе побудити на размишљање о трагичним последицама везивања србске судбине за туђинске интересе и ционистичко-атлантистичке пропагандне представе, поготово када су пресвучене у националистичко рухо. Јер таква рђава политика током Другог светског рата, као и у току последње деценије протеклог века, деловала је у правцу каналисања србског патриотског потенцијала у фронт борбе за интересе западних центара моћи, а против Србске идеје и Србског завета.